Tipy na výlet

Turistika: 

Vzhľadom na rozsah a polohu Vysokých Tatier je počet ich turistických atraktív značný a dokáže tak uspokojiť aj najnáročnejších návštevníkov. Tých v lete priťahujú predovšetkým túry na tatranské štíty, prechádzky dolinami a po náučných chodníkoch či výlety k plesám a vodopádom. Zima patrí zas lyžovačke v strediskách v Tatranskej Lomnici, Štrbskom plese a Starom Smokovci. Zamieriť sa počas roka oplatí aj do Múzea TANAPu s jeho botanickou expozíciou, k Symbolickému cintorínu, k Tatrabobu a mnohým ďalším miestam. 


Veľmi blízko sa nachádza tiež národný park Slovenský raj, ktorý láka prekrásnou scenériou a prírodnými krásami.

Menšie toky riek, ktoré sú súčasťou Slovenského raja vytvorili za tisícročia  charakteristické rokliny s vodopádmi (Kyseľ, Piecky, Sokolia dolina, Zejmarská roklina). Na plošinách sa nachádzajú mnohé krasové javy - závrty, škrapy, podzemné jaskyne a diery (Dobšinská ľadová jaskyňa, Stratenská jaskyňa, Medvedia jaskyňa, Čertova diera).

Kúpanie:

Aquacity Poprad

Za kúpaním sa v okolí  oplatí vybrať do moderného a rozsiahleho aquaparku Aquacity Poprad. Ponuka jeho bazénov zahŕňa 50 m dlhý plavecký bazén, vonkajšie termálne bazény, relaxačné bazény Blue Diamond s nápojovým barom a bazény Blue Sapphire, ktoré sa každý večer stávajú svedkom úžasnej laserovej šou. Tá sa nesie v rozličných témach, od Pirátov Karibiku cez Tanečnú šou Michaela Jacksona až po Slovensko. Milovníci rýchlosti ocenia v Aquacity Poprad dva celoročné tobogány Čierna diera a Twister, ako aj rodinnú šmýkačku Family Slide, ktorá je spolu s ďalšími atrakciami Mayskej pyramídy dostupná špeciálne v letnej sezóne. Novinkou je detský bazén inšpirovaný svetom literárneho Ostrova pokladov, kde tak nie je núdza o pirátov a dobrodružstvá. Rekreácii sa v aquaparku venuje Vitálny svet Fire and Water Wellness and Spa so soláriom, snežnou jaskyňou, vírivkou, saunami či arktickým bazénom. 

Thermalpark Vrbov

Termálne kúpalisko Vrbov miesto, kde môžete zregenerovať svoje telo po náročnom dni. Posilnite svoju imunitu v termálnych bazénoch s geotermálnou vodou s obsahom minerálnych látok dôležitých pre ľudský organizmus. V areáli sa nachádza desať bazénov, z toho sú tri detské. Počas zimnej sezóny je k dispozícii kúpanie v štyroch bazénoch s geotermálnou aj čírou vodou. Teplota vody v bazénoch sa pohybuje od 26°C do 38°C.

Ľudské telo ako každý organizmus na zemi potrebuje zregenerovať svoje vitálne funkcie. V Thermal parku tak môžete urobiť ihneď, napríklad v dvoch sedacích bazénoch s prúdmi tečúcej vody a príjemnou teplotou až 38°C alebo v prieplavovom bazéne s masážnymi tryskami s teplotou 32°C, ktoré dokonale rozmasírujú stuhnuté svalstvo. Plavci ocenia 35 m plavecký bazén s teplotou 28°C. K dispozícii v areáli Thermal park Vrbov nájdete aj thajské masáže a chutné občerstvenie v bare i reštaurácii.


Aqua park Gánovce

Gánovské kúpele patrili medzi najstaršie kúpele na Slovensku. Liečebné pramene minerálnej vody sa spomínajú prvýkrát v roku 1549. Už prvá chemická analýza z roku 1777 dokazuje liečivé účinky tunajšej vody. Odporúčala sa pri žaludočnej kyseline a pri chorobách močových ciest. Pri teplote 24°C sa využívala na kupeľnú i pitnú liečbu. V súčasnosti sú kúpele novo zrekonštruované, k dispozícii sú vonkajší bazén, sedací a detský bazén. Služby poskytované kúpaliskom: masáže, zábaly, liečivé kúpele.

AKÉ SÚ TAJNÉ MIESTA, O AKÝCH BEŽNÝ NÁVŠTEVNÍK NEVIE?

Tricklandia

Pokiaľ ste ešte o Tricklandii nepočuli, tak vedzte, že ide o zábavnú rodinnú galériu sídliacu neďaleko autobusovej stanice v Starom Smokovci. Vďaka trickartu sa v nej ocitnete v úplne novom svete plnom optických ilúzií a trikov, ktoré vás prenesú do Čarovného lesa, Obrej knihy, Obrátenej komnaty alebo do Osudovej knižnice.

Ski Múzeum Tatranská Lomnica

Už ste sa niekedy zamysleli nad tým ako sa lyžovalo, korčuľovalo, bobovalo a sánkovalo v počiatkoch týchto športov? Nie? Hor sa teda do Ski Múzea v Tatranskej Lomnici, v ktorom vám príbeh vzniku a rozvoja zimných radovánok vo Vysokých Tatrách vyrozprávajú náučné tabule a rozličné kuriózne exponáty.